Ab-döntés: a Fidesz belenyugszik?
A Hírszerző információi szerint a Fidesz tudomásul veszi az Ab 98 százalékos különadóra vonatkozó újabb döntését, nem vállal újabb ütközetet az Alkotmánybírósággal.
A Hírszerző információi szerint a Fidesz tudomásul veszi az Ab 98 százalékos különadóra vonatkozó újabb döntését, nem vállal újabb ütközetet az Alkotmánybírósággal.
Lázár reméli, legkorábban jövő kedden már végszavazást tarthatnak a 98 százalékos különadóra, az alkotmány módosítására és az Alkotmánybíróság hatáskörére vonatkozó indítványokról.
Hétfőig finomodhat Lázár János alkotmánymódosítási javaslata, amely kivenné az Alkotmánybíróság felülvizsgálati jogköréből a népszavazási tilalom alá eső kérdéseket. Figyelembe vehetik a szakszervezetek kifogásait is.
Tordai Bence, az LMP választmányi elnöke kedden a Parlament épülete előtt tartott sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: pártja a szocialistákat, zöldeket és fideszeseket is vár szerdai, az Alkotmánybíróság épülete elé szervezett demonstrációjára.
A Sólyom László kezdeményezte megbeszélésen a volt államfő elemezte a helyzetet, amely az Alkotmánybíróság 98 százalékos különadóról szóló keddi döntése után kialakult.
A miniszterelnök szerint a konfliktus lényege a jövőbeli Magyarország összeütközése a régi szabályokkal.
A Policy Solutions elemzése szerint példa nélküli a rendszerváltás utáni magyar politikatörténetben a Fidesz bejelentése, miszerint az Ab jogkörét szűkíteni kívánják.
Értelmetlen és alkalmazhatatlan a Fidesz Alkotmánybíróságról (Ab) szóló törvénymódosítási javaslata, a taláros testület ugyanis a módosítás elfogadása után továbbra is dönthet a költségvetési témákról szóló alkotmányossági panaszokról és adott esetben ezentúl is megsemmisítheti az e kérdésekről szóló törvényeket – vélik alkotmányjogászok. A szakértők szerint az Ab viszont várhatóan nem veszi fel a kesztyűt és önmérsékletet tanúsít, ezzel elkerüli a Fidesz javaslata nyomán esetleg kibontakozó mély konfliktust a kormánnyal.
Vadász Iván adószakértőt megnyugtatta, hogy az Alkotmánybíróság megsemmisítette a különadóról szóló rendelkezéseket; a jó erkölcsbe ütköző kifizetések megakadályozására a szakértő véleménye szerint nem az adóztatás nyújt megoldást, hanem a kifizetéseket megalapozó szerződések megtámadása.